Správa a údržba existujících řešení

Správa a údržba webových stránek či e-shopů jsou klíčové činnosti k udržení kvalitního a bezproblémového provozu. Bez správné péče a údržby můžete ztratit návštěvníky, získat nižší pozice ve vyhledávačích a vaše stránky také mohou být náchylné k bezpečnostním problémům. Zaměřujeme se na správu a údržbu webových stránek či e-shopů nejen na open-source platformě Wordpress, ale také pokročilejších systémů a aplikací, které běží na technologiích PHP. Níže najdete výčet některých činností, které pro naše klienty provádíme.

Zálohování

Prvním krokem při správě a údržbě webových stránek jsou pravidelné zálohy. Měli byste pravidelně zálohovat všechny soubory, databázi a další součásti webu. Díky tomu lze v případě problému web obnovit do posledního bezchybného stavu.

Aktualizace

Aktualizace jsou klíčové pro bezpečnost vašich webových stránek. Měli byste pravidelně aktualizovat nejen jádro systému (např. WordPress), ale také pluginy a šablony. Aktualizace opravují chyby, zlepšují výkon a zvyšují bezpečnost.

Monitorování výkonu 

Velikost a počet obrázků, odezva serveru, objem stažených dat, počet skriptů a stylů. To je výčet faktorů, které ovlivňují rychlost načítání vašeho webu. Pravidelným monitoringem výkonu můžete předejít tomu, že se vaše stránky stanou pomalými, což může negativně ovlivnit nejen vyhledatelnost, ale také uživatelskou zkušenost.

Kontrola zabezpečení 

Bezpečnost webu by měla být vaší prioritou číslo jedna. Měli byste pravidelně kontrolovat, zda jsou webové stránky zabezpečené a zda nejsou náchylné k různým druhům útoků, jako jsou například DDoS útoky nebo hacking.

Čištění databáze

Čistá databáze = zdravá a rychlá databáze. Čištění databáze může snížit velikost souborů, zlepšit výkon vašich webových stránek a odstranit nepotřebné položky.

Optimalizace mediálních souborů

Obrázky jsou klíčovým faktorem nejen pro rychlost načítání webu, ale také pro váš hostingový prostor. Čím více obrázků máte, tím více prostoru na vašem serveru zabírají. Velké množství obrázků může negativně ovlivnit nejen rychlost načítání, ale i vaši peněženku, protože čím více prostoru potřebujete, tím více platíte. Správná optimalizace obrázků vám ušetří nejen peníze, ale může také zvýšit rychlost načítání vašeho webu.

Zajímá Vás něco?

Pokud máte projekt nebo zájem o spolupráci, rádi se s vámi podělíme o naše nápady a možnosti, jak Vám můžeme pomoci. Těšíme se na Vaši zprávu.